1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler
  3. Ankara Atakule Nerede? Ankara Atakule Giriş Ücreti 2021

Ankara Atakule Nerede? Ankara Atakule Giriş Ücreti 2021

ankara atakule

Atakule, Ankara’nın simgelerinden ve mimari estetiği sayesinde çok popüler olan bir AVM dir. Turgut Özal tarafından 13 Ekim 1989 tarihinde Cumhuriyetin 66. yılına özel olarak inşa edilmiştir. İnşa edildiği dönemde Türkiye’nin ikinci, başkentin ise ilk AVM si olma özelliği taşımıştır. Atakule ismi ise Ankara’da yaşayan vatandaşlar tarafından seçilmiştir. Bu zamana kadar birçok restorasyon ve yenileme çalışmaları yapılan kule şuan faal bir şekilde Ankaralılara hizmet vermektedir.

Atakule içerisindeki mağazaları ve herkesin çok sevdiği teras bölümünü sizlere anlatmadan önce bina hakkında kısa bilgiler verelim. Kulenin uzunluğu 125 metre. İçerisinde iki adet asansör bulunan kulenin, 4 adet katı bulunuyor. Çoğu insanın sandığının aksine AVM katları ayrı bir bina ya da kule içerisinde yer almamaktadır. Kulenin bir AVM alanı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Yazımızda Neler Var? (Başlıklara Tıklayıp Oraya Gidebilirsiniz)

Ankara Atakule AVM

Atakule AVM içerisindeki mağaza ve işletmelerden öne çıkanları sayacak olursak;

FAST FOOD: Burger King, BigChefs, Luigi’s

GİYİM: Penti, Lacoste, İpekyol

KOZMETİK: Gratis

KAFE: Starbucks, Tea&Co

Bu markaların yanı sıra ise Cinemaximum Atakule ve D&R mağazası da var. İçerisinde restaurant seçeneğinin çok olduğunu da düşünürseniz istediğiniz damak tadında ve alışveriş tarzında mağazanın burada mevcut olduğunu anlayabilirsiniz.

Atakule Teras

Atakule Teras şu an tadilatta olan bir bölüm. Bu bölümde Atakule’nin açık ve kapalı seyir terasları bulunuyor ve Ankara manzarasına hakim bir yükseklikten manzarayı izleyebiliyorsunuz. En yakın zamanda açılacağını umuyoruz.

Atakule Giriş Ücreti 2021

Seyir terasına çıkabilmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Kule restore edilmeden önce Ankara Atakule Giriş ücreti 10 TL idi. Restorasyon sonrası fiyatının değişmeyeceğini düşünüyoruz.

Ankara Atakule Nerede ve Nasıl Gidilir?

atakule sinema, atakule avmAtakule nerede sorusuna cevap verelim ilk önce. Atakule Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Haritalar uygulamanızdan veya navigasyon cihazınızdan Atakule AVM araması yaptığınızda rahatlıkla tam konum olarak bulabilirsiniz. Ancak bulamazsanız da Gazi Osman Paşa Mah. üzerinden aramalısınız.

Atakuleye nasıl gidilir sorusu ise şahsi araçlarınız için navigasyon yardımı ile veya cep telefonlarınızın haritalar uygulamaları sayesinde ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınız yok ise halk otobüslerinin içerisinden bulunduğunuz konumu dikkate alarak size uygun olan otobüse binerek gidebilirsiniz. Güvenpark’tan da otobüsler kalkıyor.

Yazımızda tüm detayları vermeye çalıştık. Ankara’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ankara Atakule Nerede?

Çankaya ilçesinde bulunan Gaziosmanpaşa mahllesinin, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunmaktadır.

Atakule Giriş Ücreti Ne Kadar?

Ankara Atakule giriş ücreti 10 TL. Fakat restorasyondan sonra ücret değişebilir. Değişiklik olursa Ankara Atakule yazımızda belirteceğiz.

Atakule İçerisinde Neler Var?

Atakule sinema, avm ve restaurantların bulunduğu bir kuledir. İçeride alışveriş yapabilecek birçok yer bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezgin bir içerik üreticisi. Seyahat ipuçları ve tavsiyeleri paylaşır. İletişim naimaltintas@kuponall.com

Yorum Yapın