1. Ana Sayfa
  2. İstanbul Yazıları
  3. Aydos Ormanı Nerede? | Piknik Alanı ve Giriş Ücreti 2021

Aydos Ormanı Nerede? | Piknik Alanı ve Giriş Ücreti 2021


Aydos Ormanı nerede? Aydos Ormanı, İstanbul’da yaşayan çok az insanın bildiği bir yer diyebiliriz. Ancak Anadolu Yakası’nda ikamet ediyor iseniz büyük bir ihtimalde buranın adını duymuş olacaksınız. Aydos Ormanı İstanbul’un en çok nefes aldıran ormanları arasında diyebiliriz. Doğal güzellikleri ile son derece güzel ve gezilebilir yerler arasındadır. Ormanın çevresi pek çok ilçeye sahiplik yapıyor. Orman 3 farklı belediye sınırları içerisindedir. Bunlar Kartal, Pendik ve Sultanbeyli’dir. Bu ilçelerin sınırları bulunmaktadır. Aydos Ormanı’na gelecek olanların şehrin stresinden ve kalabalığından uzak bir yerde dinlenmeleri mümkündür Hafta içleri, hafta sonlarına göre çok daha sakindir. Gelmek isteyenler için hafta içi daha iyidir diyebiliriz.

İstanbul’un oksijen deposu olmaya aday olan Aydos Ormanı içerisinde oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Bu alanlarda dilediğiniz aktiviteyi yapabilirsiniz. Dilerseniz göletin etrafında bulunan kafelerde gün batımı eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz, dilerseniz yine aynı gölet etrafında pikniğinizi yaparak vakit geçirebilirsiniz. Oldukça büyük ve pek çok misafiri rahatlıkla kaldırabilecek bir arazidir.

Sakin ve sessiz bir yerde olacak ve şehre yakın olmak istiyor iseniz Aydos Ormanı tam size göredir. İçerisinde pek çok aktivite yapabileceğiz, rahatlıkla piknik yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Göl kenarında dilerseniz balık tutabilir dilerseniz mangalınızı yaparak güzel bir hafta sonu geçirebilişiniz.

Ayrıca tesislerde dilediğiniz gibi yemek yiyip, kahvaltı yapabilirsiniz. Son derece büyük ve güzel bir arazi üzerine kuruludur. Anadolu yakasında oturanlar için güzel bir alternatif yerdir. Yürüyüş parkurlarında turlar atarak dilediğiniz gibi gezebilir ve vakit geçirebilirsiniz. Her mevsim farklı bir güzelliği bulunmaktadır. Aydos Ormanı’nı gezilecek ve mutlaka gidilecek yerler listesine ekleyebilirsiniz.

Aydos Ormanı Tepesi

aydos ormanı neredeTarihi bir tepe olan Aydos, pek çok eski kalıntıları barındırıyor. Bizans döneminden kalma kalıntıları taşıyan Aydos Tepesi, neredeyse İstanbul’un en yüksek tepesidir. Her sene yılın ilk karı bu tepeye düşmektedir. Bu kar için yılın belli dönemleri buraya çıkan kişiler olmaktadır. Oldukça zevkli ve güzel bir konumdadır. Tepenin çevresi oldukça yeşildir. Aydos Tepesi’nden bakıldığı zaman Sultanbeyli ve Pendik ilçelerine kuş bakışı bakmak mümkündür. Oldukça güzel ve muhteşem manzaraları bulabilirsiniz. Tepeye çıkmadan önce mutlaka yanınıza bir şeyler almanızı tavsiye ediyoruz.

Aydos Ormanı Mesire Alanı

aydos ormanı giriş ücretiAydos Ormanı oldukça büyük bir alana yayılmıştır. Bu alanlarda pek çok aktivite yapabilirsiniz. Hafta sonu için oldukça farklı bir gün geçirmek isteyenler buraya gelebilir. Aydos Ormanı mesire alanı hemen göl kenarında bulunuyor. Göl kenarında bulunan Aydos Ormanı piknik alanı bölümünde piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz balık tutmak isteyenler için burada bu imkan bulunmaktadır. Olta takımınız var ise yanınıza alarak burada balık tutmayı deneyebilirsiniz. Tuttuğunuz balıkları hemen temizleyerek mangal yapabilir ve son derece güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Kendi mangalınız ile gidebilme imkanı vardır. Ayrıca kendin pişir kendin ye mekanları da bulunmaktadır. Bu mekanlarda dilediğiniz tüm ürünleri alabilir ve yemek için hazırlık yapabilirsiniz.

Göl üzerinde keyif turu atmak isteyenler için ise yunuslar bulunmaktadır. Bu yunusları kiralayarak göl üzerinde bir tur yapabilirsiniz. Son derece mükemmel bir tur yapabilirsiniz.

Aydos Ormanı 538 metre yükseklik ile İstanbul’un en yüksek kesimlerindendir. Ormanda doğa ile iç içe bir gezi yapmak istiyorsanız ya da bu alanda bir kamp yapmak istiyorsanız bu alanda maalesef tesis bulunmuyor. Ancak doğa ile iç içe bir kamp yapabilirsiniz. Ormanlık alanda kamping tesisleri bulunmuyor ancak kamp yapmak için bu engel değildir. Orman içerisinde beğendiğiniz alanlarda güvenli bir yer bulduktan hemen sonra rahatlıkla burada kamp yapabilirsiniz.

Orman için herhangi bir kapanış saati bulunmamaktadır. Ancak içerideki mekanlar gece 02.00’da kapatmak durumundadır. Orman arazisinde durmanızda ya da konaklamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Burada bulunan alanlarda, piknik alanı, semaverle çay servisi, restoran alanı, açık büfe kahvaltı servisi, nargile servisi, mangal servisi, at turu, spor kanallarının tüm yayınları bulunmaktadır. Rahatlıkta vakit geçirebileceğiniz ve oldukça eğlenebileceğiniz bir alandır. Ayrıca içeride bulunan çocuk parkı ile aile olarak geldiğinizde bile rahatlıkla ve güvenli bir şekilde çocuklarınız ile vakit geçirebilme imkanınız bulunmaktadır. Son derece güvenli ve büyük bir arazi üzerine kurulu Aydos Ormanı son derece rahat ve güzel vakit geçirebileceğiniz bir alandır.

Aydos Gölet (Aydos Ormanı Gölü)

Aydos Gölet’te istediğiniz gibi balık tutabilirsiniz. Dilerseniz yunus motor kiralayarak gölet üzerinde keyif yapabilir, vakit geçirebilirsiniz. Özellikle gün batımında son derece güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Son derece memnun kalacağınız ve oldukça güzel bir suya sahip bir gölettir. Aydos Ormanı Gölü içerisinde koku ya da herhangi bir kirlilik yoktur.

Aydos Ormanı Kahvaltı

aydos ormanı ulaşımAydos Ormanı oldukça güzel bir arazidedir. Bu alanda dilediğinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz yiyeceklerinizi yanınızda götürerek kahvaltı edebilirsiniz. Dilerseniz orman içerisinde bulunan mekanlarda da kahvaltı yapabilirsiniz. Kahvaltı dışında da diğer yemekler bulunmaktadır. Dilerseniz yanınızda hiçbir şey götürmeyerek de direk oradan yemek yiyebilirsiniz. Sabah saat 7 ile gece 2 arasında hizmet vermektedir. Burada dilediğiniz gibi kahvaltı yapabilirsiniz. Oldukça güzel bir kahvaltı menüsü bulunmaktadır. Son derece memnun kalacağınız bir alandır.  Buradaki kafenin adresi ve ulaşım bilgileri ise:

Aydos Cennet Cafe: Uğur Mumcu Mahallesi, Samandıra Caddesi, Aydos Ormanı, Yakacık, İstanbul Telefon: 0535 787 26 44

Ayrıca Aydos Ormanı düğün organizasyonları da yapılabilmektedir.

Aydos Ormanı Ulaşım

Aydos Ormanı’na pek çok seçenek ile ulaşabilirsiniz. Eğer otomobiliniz ile gitmeyi düşünüyor iseniz E-5 ve TEM bağlantılarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Kartal- Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerini takip ederek çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aydos Ormanı’na araç ile girmeyi düşünüyorsanız Orman için giriş ücreti 5 ile 20 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Eğer otobüs ile gitmek istiyorsanız Kadıköy’den rahatlıkla gelebilirsiniz. Kadıköy’den kalkan 21U otobüsleri ile gelebilirsiniz. Uğurmumcu- Kadıköy arasında bulunan otobüs güzergahına bakarak herhangi bir durağında buraya ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüse bindiğiniz zaman “Çamlık” durağında inmeniz yeterli olacaktır. Kadıköy’den bindiğinizde bu yolculuk süresi trafiğe bağlı olarak değişmektedir. Ortalama 50 dakika bir yolculuk süreniz bulunmaktadır. Eğer Kartal güzergahını kullanarak gelecek iseniz Kartal Köprüsü üzerinden geçen 132C hattına, Kartal, 131 ÇK Çekmeköy – Kartal ve 131 V Veysel Karani – Yakacık hattında bulunan otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüslere binerek Aydos Ormanı’nın 1. Ve 2. Kapısına gidebilirsiniz. Bu kapılarda inerek ormana giriş yapabilirsiniz. Eğer Bostancı tarafından gidecek olursanız 17 S Uğurmumcu – Bostancı otobüsüne binerek rahatlıkla buraya gelebilirsiniz. Dilerseniz minibüs hatları ile Kartal’dan direkt olarak buraya gelebilirsiniz. Aydos Ormanı’na gelen minibüsler bulunmaktadır.

Aydos Ormanı Ücretleri ve Saatleri

Aydos Ormanı için oldukça geniş bir giriş saati bulunmaktadır. Bu saatler güncellenmektedir. Arayarak ya da gittiğiniz zaman bilgi alarak kesin ve net bilgiyi alabilirsiniz. Aydos Ormanı giriş saati sabah 07.00’dır. Akşam çıkış saati ise gece 02.00’dır. Bu yüzden oldukça rahat bir şekilde içeriye giriş çıkışlar yapabilirsiniz.

Aydos Ormanı giriş ücreti sürekli olarak değişkenlik göstermektedir. Şu anda fiyatları ise şunlardır:

Öğrenci: 4TL, Yaya Bisiklet: 8TL, Akülü Araç: 9TL, ATV: 12TL, Motosiklet: 14TL, Otomobil: 22TL, Minibüs: 60TL, Midibüs: 90TL, Otobüs: 160TL

İstanbul’da sevgiliyle gidilecek yerler yazımıza da göz atmayı unutmayın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gezmeyi ve içerik üretmeyi seven bir kişi, geleceğe dair umut dolu hayalelleri var. İçeriklerimde eklenmesi gereken, güncellenmesi gereken yerler varsa yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yap


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kuponall/public_html/wp-content/themes/geoit/theme-options/helpers.php on line 717