Ücretsiz En İyi Instagram Analiz Araçları [EN İYİ 12 PROGRAM]

0
91

Ücretsiz en iyi Instagram analiz araçları hangisidir? En iyi instagram analiz uygulamaları kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Instagramın günümüzde oldukça popüler hale gelmesiyle beraber instagram takipçi analizi de kullanıcılar tarafından istenmekte. Tabi bunların ücretsiz olması da önemli. Ayrıca Instagram SEO çalışması için de bu uygulamalar kullanılıyor.

Instagramdaki takipçi sayınızı artırmak ve sayfalarınızı geliştirmek istiyorsanız, analiz araçları ile sayfalarınızı analiz etmeli ve eksik yönlerinizi görmelisiniz. Ben de sizin için bu araçları ve bu araçları nasıl kullanacağınızı size anlatmak istedim.

Instagram Analiz

Instagram takipçi analizi yapmak için güvenilir ve kendini ispatlamış araçları kullanmanız yararınıza olacaktır. Çünkü Instagram için takipçi analizi yapıldığında, doğru sonuçların verilmesi ve doğru stratejilerin çizilmesi, vakit kaybetmemenizi sağlayacaktır. Bildiğiniz üzere instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmakta ve aynı oranda rakipleriniz de artmaktadır. Onların gerisinde kalmamak için vakit kaybetmemeli işlevsiz instagram analiz programı yüzünden geri kalmamalısınız.

Kullanılan bazı araçlar sizi yanıltsa da bazı öyle gelişmiştir ki bunlarla Instagram profil analizi yapabilir, Instagram fotoğraf analizi yapabilir, instagram takipçi analizi yapabilir ve doğru stratejilerle çok kısa sürede geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Araçların çoğu app store ve play storeda bulunmakta fakat bazılarını instagram takipçi analizi apk olarak da indirebilirsiniz. Peki en iyi ücretsiz instagram analiz aracı hangisi? Hangi uygulamalar instagram takipçi analiz programı olarak kullanılabilir?

Instagram Analiz Araçları

Aşağıda en kullanışlı instagram analiz aracı hangileridir onları verdim.

1. Iconosquare

ücretsiz en iyi instagram uygulamaları - ücretsiz en iyi instagram araçlarıIconosquare, birçok instagram kullanıcı tarafından bilinen bir uygulama. Eski adı da Statigram. Bu uygulama size takipçilerinizi analiz etmeyi, gönderilerinizdeki beğenleri ve yorumları görmeyi ve etkileşimleri inceleme fırsatı sunuyor. Ayrıca Instagram hikaye analiz programı olarak ve instagram takipçi raporu alma uygulaması da kullanılabiliyor.

Uygulamayı Android ve IOS telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Chrome eklentisi ile beraber bilgisayarınızda da kullanabilmek mümkün.

Uygulamanın sitesine gitmek için Iconosquare tıklayabilirsiniz.

2. SimplyMeasured

Ücretsiz instagram araçları arasında yer alan SimplyMeasured ile fotoğraf başına ortalama beğeni ve yorumları, en aktif takipçileri görebilir, anahtar kelime analizi yapabilirsiniz. Uygulama profesyonel şekilde çalışmak isteyenler için önemli bir uygulamadır. Instagram fotoğraf analiz programı olma özelliğiyle de fark yaratmakta. Özellikle kurumsal instagram hesabı yönetiyorsanız, geniş raporlama özelliğine sahip bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama maksimum 25.000 takipçili hesaplarda kullanılabilir.

SimplyMeasured Android akıllı telefonlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca Instagram takipçi analiz apk olarak da bulunmakta.

3. Reports+

Instagram kullanıcılarının çoğu bu uygulamaya denk gelmiş olabilir. Çünkü Android ve IOS telefonlarda kullanılabilmekte. İnstagram için takipçi analizi yapmak isteyenler bu programı çok kullanırlar. Uygulama takipçilerinizi analiz eder, yeni takipçilerinizi izler. Ayrıca Instagram unfollow uygulaması olarak çalışır ve sizi takip etmeyenleri görmenizi sağlar. Siz de istediklerinizi takipten çıkarabilirsiniz. Yani bir nevi instagram profil analiz uygulaması olarak çalışır.

Uygulamayı indirmek için:

Reports+ Android

Reports+ IOS

4. Union Metrics

Yukarıda bahsettiğimiz SimlyMeasured uygulamasına benzer bir uygulamadır. Gelişmiş raporlama özelliğiyle kısa sürede takipçilerinizi ve gönderilerinizi analiz eder ve size rapor sunar. Eğer kurumsal hesaplar yönetiyorsanız, önerebileceğim uygulamalardan biridir. Ayrıca ücretli paketleriyle daha gelişmiş özelliklerini deneyebilirsiniz.

Uygulamanın sitesine gitmek için Union Metrics tıklayabilirsiniz.

5. Crowdfire

Diğer adıyla JustFollow.  Instagram analiz araçları kategorisinde yer alan Crowdfire’ı hem Android hem de IOS’ta kullanabilirsiniz. Program ne işe yarar?

Program, takipçilerinizi ve gönderilerinizi analiz etmeye yarar. Buradan sizi takip etmeyenleri görebilirsiniz. Takipten çıkmak istediklerinizi de kolayca çıkarabilirsiniz. Diğer uygulamalardan farklı olarak bu uygulamada hatırlatıcı özelliği bulunmakta. Bu özellikle birlikte paylaşmanız gereken gönderinin paylaşma zamanı geldiğinde size bir uyarı gelir ve unutmamanızı sağlar.

Uygulama Android ve IOS’ta kullanılabilmekte.

Uygulamanın sitesine gitmek için Crowdfire tıklayabilirsiniz.

6. Followers Assistant

Uygulama ücretsizdir. Takipçilerinizi analiz edebilir sizi takip edenleri, etmeyenler görebilirsiniz. Çoklu seçim ile istediklerinizi takipten çıkabilirsiniz. Android kullanırken bu uygulama çok işime yaramıştı. Başka programa gerek duymadan takipten çıkma işlemlerimi yapabiliyordum. Fakat IOS’ta uygulama kullanılmamakta.

Uygulamayı indirmek için:

Followers Assistant

7. SocialRank

socialrank, instagram analiz araçlarıSocialRank programı, Instagram ve Twitter’da takipçi kitlesini analiz etmeye yarar. Yani sadece instagram analiz araçları içinde yer almaz diğer platformlarda da kullanabilirsiniz. Program ile verileri gerçek zamanlı yani anlık olarak alabilirsiniz. Hangi konuların popüler olduğunu, kimlerin ne yaptığını bu program vasıtasıyla görebilirsiniz. Uygulamayı kullanmanız, sosyal medyada ne gibi stratejiler uygulamanız gerektiğini ve itibarınızı nasıl artırabileceğinizi görmenizi sağlar.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8. Sprout Social

Sprout Social - instagram analiz aracıSprout Social, Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarında içerik takvimi oluşturmanıza yarar. Ayrıca takipçilerinizin hangi bölgelerde olduğunu ve hastaglerin performanslarını da görebilirsiniz.

Sprout Social uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

9. Minter.io

minter.io - instagram analiz programlarıMinter.io instagram analiz programı, diğer analiz programlarının özellikleri dışında sayfalarınızın performanslarını artırabilmeniz için size çeşitli taktikler öneriyor. Gönderilerinizin daha fazla etkileşim alması için hangi yollar izlenmeli konularına da değiniyor. Takipçilerinizin analizini yaparak, paylaşım aralıklarınızı belirlemenizde size önemli ölçüde yardımcı oluyor.

10. Social Bakers

social bakersSocial Bakers, sosyal medyadaki rakiplerinizi analiz etmenize yarayan ve bu konuda işini en iyi şekilde yapan uygulamalardan biri. Uygulamayı kullanarak rakiplerinizin stratejilerini, onları popüler yapan paylaşımları görebilirsiniz. Program ayrıca Instagram reklamlarını da analiz edebiliyor. Böylece rakiplerinizin neler yaptığını ve hangi yöntemlerle kitlelerine ulaştığını görebiliyorsunuz. Reklam vermek istediğinizde de uygulamanız gereken kriterleri size sunuyor. Instagram analiz araçları içinde reklam analizi yapan belki de tek uygulama.

Programın sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

11. Instagram Insights

instagram insights - instagram istatistiklerInstagram Insights, ücretsiz instagram aracı arayanlar için güzel bir özelliktir. Bu özellik ile takipçilerinizi, gönderilerinizi ve profilinizi analiz edebilirsiniz. Instagram bu özelliği işletme profilleri için sunar. Ücretsiz olduğu için verdiği analizler detaylı değil fakat başlangıç için iyi bir uygulama olabilir.

 

BONUS: LATER

Later, bir diğer Instagram analiz programı. Bu programla sayfanızda paylaşacağınız gönderileri ve akışınızı yönetebilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizi ve etkileşimlerinizi kolayca analiz edebilirsiniz.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram sayfalarınızı geliştirmek için gerekli olan analiz araçlarını verdim. Takipçi analizi instagram gördüğünüz üzere önemli. Instagram takipçi kasma ve sayfanızı geliştirmek istiyorsanız bu uygulamaları kullanabilir ve sayfalarınız için düzenli raporlamalar yapabilirsiniz. Sosyal medya SEO yapmak için de bu uygulamalar yararlı olacak.

Kendim de bu uygulamaları kullanarak öncelikle kendi profilimi ve elimde olsan sayfaları günden güne planlı olarak geliştiriyorum. Böylece güncellemeler gelse bile ne zaman ne hamleler yapılacağını kestirebiliyorum.

En İyi Instagram Analiz Araçları Hangileri?

Iconosquare, SimplyMeasured, Reports+ gibi programlar en iyi Instagram araçları arasında yer alıyor. Diğer araçları görmek için Instagram Analiz Araçları yazımıza göz atabilirsiniz.

Ücretsiz Instagram Analiz Araçları Hangileri?

SimplyMeasured, Followers Assistant ve Instagram Insights ücretsiz araçlar arasında yer alırlar.

Instagram Takipçi Analizi İçin Hangi Program Kullanılır?

Followers Assistant, Instagram Insights ve SimplyMeasured gibi programlar, takipçi analizi için kullanılabilir. Detaylar yazıda!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz