1. Ana Sayfa
  2. Gezilecek Yerler

İzmir Macera Parkı Nerede? Nasıl Gidilir? | GİRİŞ ÜCRETİ 2023


İzmir Macera Parkı içeriğimizin içerisinde İzmir Macera Parkı nerede? İzmir Macera Parkı nasıl gidilir? İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir’in Bornova ilçesine yapıldı ve 2018 yılının Ekim ayında açıldı. Yaklaşık olarak 30 dönümlük bir arazi üzerine kurulan İzmir Bornova Macera Parkı için yaklaşık olarak 18 milyon TL harcandı. İzmir macera parkı giriş ücreti 2023 yılında ne kar gibi sorulara da yazımızda cevap bulabileceksiniz.

İzmir Macera Parkında Neler Var?

izmir macera parkı neredeİzmir Macera Parkında neler var sorusunun cevabı pek çok okurumuzun merakla beklediği cevaplardan. Kayalık bir alan üzerine inşa edilen ve buna bağlı kalarak bir konsept geliştirilen ve bu konsept doğrultusunda inşa edilen macera parkında açık hava sporlarının yanı sıra kaya tırmanışı, dağcılık, zipline, tırmanma duvarı vb. aktiviteleri gerçekleştirme alanları bulunuyor.

Zipline yüksek bir tepeden daha alçak bir yere doğru gerilen bir çelik halata emniyetli ve korunaklı bir şekilde bağlanarak zemine doğru kaydığınız bir aktivite. Oldukça eğlencelidir ve adrenalin doludur.

Tırmanma aktivitelerinde düz veya az eğimli duvar veya kayaları tırmanmaya çalışırsınız. Daha çok gençlere hitap eden bu tırmanma aktivitesi esnasında tutunarak ilerleyeceğiniz rota tamamen size kalmış. Bu aktivite de güvenlik önlemleri alındıktan sonra gerçekleşiyor elbette.

Aksiyon severlerin İzmir’deki yeni durağı olan parkın aktivite alanlarının yanında yaklaşık olarak 4 bin metre karelik bir alana yayılan gölet, seyir terası,  seyir kulesi, süs havuzunu içinde barındırıyor. parkın içerisinde barındırdığı piknik alanı da hafta sonlarınızı geçirebileceğiniz, macera parkularındaki aktivitelerden sonra yorgunluğunuzu atabileceğiniz keyifli duraklardan bir diğeri.

Çocuklar için barındırdığı oyun alanları ile de ailenizle şehirden uzak, keyifli vakit geçirebileceğiniz, yanında bulunan kafeterya sayesinde de dinlenebileceğiniz, bir şeyler yiyip içebileceğiniz, mükemmel bir manzaraya sahip İzmir Bornova Macera Parkı, vazgeçilmez nefes duraklarınızdan biri olabilir.

Daha önce herhangi bir tırmanma deneyimi yaşamadıysanız İzmir Bornova Macera Parkı size bu deneyimi gayet güzel yaşatacaktır. Tırmanma konusunda bir bilgi veya deneyim sahibi olmamanız sizi telaşlandırmasın. Çünkü İzmir Macera Parkı sahip olduğu lisanslı tırmanma eğitimcileri sayesinde sizin de bu keyifli deneyimi yaşamanız mümkün.

Doğaya zarar vermeden, arazinin doğal yapısına bağlı kalınarak inşa edilen ve bu konuda örnek teşkil eden projelerden biri olan İzmir Bornova Macera Parkı, İzmir’in son dönemlerinin en gözde eğlence alanları arasında bulunuyor.

İzmir Macera Parkı 19 bin metrekarelik alanına 360 ağaç, 21.000 çalı ve daha pek çok bitki ekilerek bitki örtüsünün canlı tutulması hedeflenmiştir. İnşaatların çevreye çok fazla zarar verdiği bir dönemde yapılan bu doğa dostu projeyi gezip, buradaki aktiviteleri deneyimlemenizi öneririz.

Dağcılık sporunun gelişmesine yönelik önemli bir adım olarak görülen İzmir Macera Parkı sayesinde pek çok yeni dağcı yetiştirilmesi ve parkın bu amacın öncü alanlarından biri olması hedefleniyor.

İzmir Macera Parkı Nerede?

izmir macera parkı nasıl gidilirİzmir Macera Parkı nerede diye merak ediyorsanız hemen sizlere tarif edelim. Çocuklar, engelliler ve yaşlılar için de rahat kullanım alanlarını bünyesinde barındıran Bornova Macera Parkı İzmir’in Bornova ilçesindeki Atatürk Mahallesi’nde bulunuyor.

İzmir Macera Parkı Ulaşım

Çok farklı deneyimler yaşamanızı sağlayacak İzmir Macera Parkı ulaşım rotası toplu taşımalardan 585 numaralı otobüs ve Ali Ağa –Cuma Ovası tren hattıyla sağlayabilirsiniz.

İzmir Macera Parkı Nasıl Gidilir?

İzmir Macera Parkı nasıl gidilir sorusunun cevabını toplu taşıma için vermiştik. Ancak şahsi aracınız ile ulaşım sağlamak istiyorsanız haritalar uygulaması üzerinden daha sağlıklı bir yolculuk yapmış olursunuz.

İzmir Macera Parkı Giriş Ücreti 2023 Ne Kadar?

Haftanın her günü ve 24 saat boyunca açık olan İzmir Macera Parkı ücret bilgileri ise şu şekilde: Parkta zipline 10 TL,  9 yaş üstüne hitap eden parkurun 40 dakikası 25 TL olarak ücretlendirilmiş. Ayrıca dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta da parkura girebilmek için spor kıyafetler ve spor ayakkabı tercih etmek.

Spor, eğlence ve heyecanın birleştirildiği, pek çok duyguyu bir arada tadabileceğiniz İzmir Macera Parkını İzmir’deyseniz veya İzmir’e yönelik bir tatil planınız varsa İzmir Bornova Macera Parkı’nı mutlaka gezmeli ve buradaki aktiviteleri deneyimlemeden buradan ayrılmamalısınız.

Balçova Teleferik nerede yazımızdan Balçova Teleferik’e nasıl gidileceğini ve giriş ücretini öğrenebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Gezgin bir içerik üreticisi. Seyahat ipuçları ve tavsiyeleri paylaşır. İletişim [email protected]

Yorum Yapın